Kontakt: +420 604 462 001

Masáž baňkami a baňkování

Masáž baňkami

Principem masáže baňkami je metoda baňkování a její využití jako masážní techniky. Tato reflexní metoda je založena překrvení, které se vytvoří po přiložení baňky.

Přiloženou baňkou provádíme přímočarými a krouživými pohyby masáž v oblasti celých zad a zadní části stehen.

Vlivem masáže se zlepšuje lymfatický oběh. Tím, že při této masáži dochází k hlubokému prokrvení, následuje rychlejší látková výměna a očista těla. Jde o intenzivní metodu jak rozmasírovat zatvrdliny a zatuhlé svalstvo.

Po masáži baňkami dochází u některých lidí k zčervenání masírované tkání, což je způsobeno právě intenzivním prokrvením tkáně. Tento efekt, pokud se dostaví, odeznívá do 24 h hodin.

Doba masáže: cca 20 minut

Účinky:

  • uvolňuje ztuhlé svalstvo a vzniklé zatvrdliny
  • odstraňuje bolesti kloubů
  • zlepšení lymfatického oběhu

Baňkování

Při baňkování působíme na aktivní body, či celé oblasti energetických drah. Po přiložení baňky na vybranou oblast do sebe vtáhne vytvořeným pod tlakem kůži a podkoží s pojivovou tkání, ve které dojde k intenzivními překrvení a proniknutí krve mimo cévní řečiště. Tím dojde ke stimulaci látkové výměny v ošetřované oblasti, detoxikaci a zvýšení proudění energie.

Při potřebě doplnění energie, která se projevuje dlouhodobým bolestmi a potížemi používáme metody měkké a jemné.

Pokud klient přichází s akutním problémem (při prudkém pohybu se objevila silná bolest nebo došlo ke zhoršení chronického problému) je třeba energii z postiženého místa vypustit. V tomto případě lze použít intenzivnější a razantnější techniku.

Baňkování lze použít jako doplňkový prostředek k masáži. Baňku přiložíme na bolavou oblast. Délka přiložení baňky se volí dle konstitučního typu klienta a přítomného problému.

Doba přiložení: max. 30 minut

Letmé (bleskové) baňkování je metodou preventivní, neboť při ní nepřímo stimulujeme všechny orgány. Baňky přikládáme a poté šetrně odtrháváme bod po bodu kolem celé pateře.
Doba procedury: cca 20 minut