Kontakt: +420 604 462 001

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž nebo-li ruční lymfodrenáž je speciální terapeutická hmatová technika s velmi jemnými pohyby, která má vynikající regenerační, ozdravný a detoxikační účinek na celý organismus. Neméně významný je i kosmetický a relaxační účinek této techniky.

Principem lymfodrenáže je pomocí specifických hmatů podpořit odvod mezibuněčné tekutiny – lymfy z tkání, ve kterých způsobuje otok. Pomáhá zrychlit průtok lymfy lymfatickým řečištěm organismu.Díky pozitivním detoxikačním účinkům dochází vlivem lymfodrenáže k vyhlazování pokožky a zlepšení celulitidy. Lymfodrenáž tak vlastně obnovuje funkce celkového lymfatického systému. Technika stimuluje organismus aktivovat svůj vlastní obranný systém.

Ruční lymfodrenáž je náročná na provádění a vyžaduje odborný a vyškolený personál. Z tohoto důvodu se tato procedura provádí jen na specializovaných pracovištích. Je velmi důležité, aby byla lymfodrenáž prováděna správně, jinak může dojít naopak ke zhoršení obtíží.

Hmaty lymfodrenáže jsou zcela odlišné od klasické masáže. Užívá se plynule odstupňovaný, jemný tlak. Hmaty mají přesně definovanou délku působení i počet opakování. Mají pomalou frekvenci a charakter kruhu či spirály.

Lymfatická masáž nesmí být bolestivá a nesmí zvyšovat prokrvení. Hrubou chybou při neodborném provádění je vzniku modřin, kdy hrozí i poškození lymfatických cév. Následky neodborného provedení jsou patrné někdy až s delším časovým odstupem.

Některá pracoviště provádějí pouze přístrojovou lymfodrenáž, která by však měla sloužit pouze jako doplněk ruční lymfodrenáže. Přístrojová lymfodrenáž nemůže nikdy plnohodnotně nahradit ruční provádění. Bez alespoň základního předchozího manuálního ošetření může dojít k zahlcení lymfatického systému, což může způsobit naopak zpomalení toku lymfy, což znamená naopak zhoršení stavu.

V našem zařízení nabízíme také přístrojovou lymfodrenáž přístrojem lymfoven kombinovanou s ručním ošetřením, které je nezbytnou součástí procedury.

Známé jsou pozitivní účinky na celulitidu, nicméně celulitida je bohužel nevratný proces. Proto působením odborně provedené lymfodrenáže lze zastavit její postup a do jisté míry zlepšit vzhled problematických partií.

Hlavní účinky

  • pomáhá mírnit otoky
  • pomáhá mírnit celulitidu
  • podporuje detoxikaci organismu

Léčebné využití

  • pooperační stavy (nejčastěji provádíme u žen po operaci prsu)
  • syndrom těžkých nohou
  • vhodná je i při bolestech hlavy aj.

 

Kontraindikace - kdy se lymfodrenáži vyhnout

Vždy: nádorové onemocnění (neléčené nebo nedoléčené), akutní horečnaté a infekční stavy, akutní žilní onemocnění, nejasné bolesti břicha, glaukom, patologická gravidita.
Po poradě s lékařem: silná nebo bolestivá menstruace, srdeční nedostatečnost, bronchiální astma, neléčená hypertenze, výrazná hypotenze, hyperfunkce štítné žlázy, otoky způsobené onemocněním srdce, ledvin a jater.

Počet doporučených aplikací: alespoň 10
Ošetření jedné končetiny = 1 hodina
Ošetření dvou končetin 1,5 hodiny