Kontakt: +420 604 462 001

Masáž lávovými kameny

Je to jeden z nejpříjemnějších způsobů masáže, úžasná relaxace a cesta k uvolnění svalstva celého organizmu.  Jde o specifický typ masáže horkými lávovými kameny tzv. HOT STONES. Tato unikátní masáž nadchne i ty nejnáročnější z vás. Je to jeden z nejžádanějších typů masáží u nás i v zahraničí.

Proč horkými kameny?

V krátkých podzimních a zimních dnech bývá obvykle velmi málo slunečního svitu. Pochmurné a mlhavé počasí často provokuje naše myšlení avšak nesprávným směrem. Míváme špatnou náladu, pocit, že nám něco schází, choulíme se chladem. Horké kameny přikládané na tělo v nás probudí vzpomínky na letní paprsky, které zlehka pošimrají naši pokožku, teplo uvolní napětí a masáž uvolní celé tělo. Počátky využívání tepla lávových kamenů sahají až 2 000 let zpět a byly známy již v čínské medicíně. Moderní doba je opět objevila a našly své nezastupitelné místo v oblasti wellness terapie. Na rozdíl od některých jiných pracovišť, kde vás kameny jen obloží, u nás Vás jimi namasírujeme !!!

Způsob masáže

Masáž lávovými kameny je vhodné provádět až v podvečerních hodinách, kdy už nás nečekají většinou žádné velké povinnosti a můžeme tudíž po takovéto proceduře v klidu odpočívat. Přikládáním horkých kamenů na centra energetických drah (na páteři) a masáží 100% přírodním olejíčkem s příjemným aroma, dojde postupně ke zklidnění organizmu, uvolnění svalového napětí a prohřátí celého těla. Lávové kameny obsahují podle místa původu určitý obsah kovů a tím je také dána schopnost tělo nejen prohřát, ale také předat energii, kterou tolik potřebujeme ke zvládání každodenních povinností.

Jak masáž probíhá ?

Nejdříve za svitu lávové lampy pustíme relaxační hudbu a necháme celý organismus zklidnit. Poté příjemně nahřátými lávovými kameny pomocí aromatických olejů promasírujeme tělo. Po masáži se na závěr kameny rozloží na energetické dráhy těla tzv. čakry a nechají se působit. Pro masáž používáme velmi kvalitní kameny z lávy různých velikostí. Jsou dokonalé vyhlazené  a oblé. K masáži také používáme ty nejkvalitnější aromatické oleje.

Účinky masáže a aplikace lávových kamenů

  • relaxace a harmonizace celého těla
  • uvolnění a zprůchodnění zablokovaných energetických drah
  • posílení činnosti jednotlivých orgánů
  • povzbuzení krevního a lymfatického oběhu
  • detoxikace organizmu (odplavení nežádoucích škodlivých látek z těla ven)
  • posílení imunitního systému
  • regulace trávení
  • urychlení metabolizmu
  • pomoc při únavě, stresu a nespavosti