Kontakt: +420 604 462 001

Ajurvédská masáž

Ajurvédská masáž je hluboce relaxační procedura mající základ v nauce o zdraví nazývané Ajurvéda. Jde o oblíbenou indickou masáž, která je součástí ajurvédské medicíny.

Ajurvéda je složitý komplex, jejím cílem je plný fyzický a duchovní potenciál člověka. Vychází se starodávného indického učení o člověku. Ukazuje jak správně žít, aby se člověk dožil v dobrém stavu vysokého věku. Klade důraz na harmonii našeho těla a mysli.

Po únavném dni je jemná masáž, prováděná teplým olejem, balzámem pro tělo i duši. Masáž chodidel, zad, šíje nebo hlavy uvolňuje svalové napětí. Navíc příjemná atmosféra doplněna vonnými tyčinkami, svíčkami a meditační hudbou prospívá celé naší bytosti.

Při dnešním moderním způsobu života, stresu, špatné stravě, nedostatku pohybu, můžeme masáž využít jako prevenci pro mnohé civilizační choroby – nespavost, problémy s krevním tlakem, poruchy zažívání apod. Ajurvédská masáž pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem. Pravidelně prováděná masáž odstraňuje únavu, zpomaluje proces stárnutí, zkvalitňuje stav pokožky.

Oleje používané k ajurvédské masáži mají antibakteriální účinky, pomáhají od bolesti a ztuhlosti kloubů, jsou velice výživné pro kůži a vlasy. Působí preventivně na endokrinní žlázy, nervy a mozkové buňky. Mají antioxidační a blahodárné harmonizační účinky.

Délka masáže cca 2 hodiny.

Účinky:

  • odbourává stres, potlačuje bolesti hlavy
  • odstraňuje svalové spasmy, jež jsou příčinou řady obtíží
  • má pozitivní vliv na funkci vnitřních orgánů
  • půsbí na psychickou a energetickou rovnováhu